AFRİKA HATIRALARI

AFRİKA HATIRALARI
User Rating: 5 (1 votes)

Çocuğunuza yeni kültürler öğretmenin en pratik ve en eğlenceli yollarından bir tanesi de çocuğunuzu yeni müziklerle tanıştırmak olabilir. Çocuğunuza onda gündelik hayatta tadacağından daha farklı duygulanımlar sunacak olan bir Afrika müziğiyle tanıştırmaya ne dersiniz?

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

2 Comments

  1. tülin  /  07 Şubat 2013, 13:04 Reply

    Ezgi çok teşekkür ederim ben çok faydalandım.Oğlum için fransızca şarkı ararken daha geniş seçenekler sundun teşekkürler

  2. Ezgi  /  10 Şubat 2013, 00:24 Reply

    Sevgili Tülin,

    Çocuklar için bir sanat merkezinde 5 Fransız çocuğa müzik dersleri veriyordum. Sonra Türkiye’deki kitap ve müzik evlerinde çocuklar için Fransızca şarkılar bulmanın çok zor olduğunu keşfettim. Yurt dışından sipariş edildiğinde de gümrükte sorunlar yaşanabiliyordu. İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin kütüphanesine üye olarak albüm kiralamakta buldum çözümü… Takiben keşfettiğim müzikleri de video kanalları aracılığıyla takipçilerle paylaşıyorum. Sizlere faydası oluyorsa ne mutlu :) Fransızca müziklerin yanı sıra dünya müzikleri köşesini de büyük bir keyifle hazırlıyorum. Kulağa yabancı gelen, dinlemesi çok da kolay olmayan şarkılar da yer alıyor bazen ama çocuklarımızda iyi bir müzik zevki gelişmesine katkı sağlayabilir bu durum. Yorumlarınızı, önerilerinizi her zaman için bekleriz.

    Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>