CHANSON FRANCOPHONIE

CHANSON FRANCOPHONIE
User Rating: 4.8 (2 votes)

Dilin ve kültürün birleştiriciliğini anlatan Fransız kültürü üzerine bir çocuk şarkısı.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

2 Comments

 1. Eda  /  23 Eylül 2013, 23:49 Reply

  Ezgi hanım ,
  İlkokul 1.sinif ogrencisi kızımın Fransizca öğrenmeye başlamasını istiyorum. Nasıl bir yöntem izleyebilirsiniz . Ozel ders v.b. Beni yonlendirebileceginiz yöntemler nelerdir
  Teşekkürler

  • Ezgi  /  12 Ekim 2013, 16:14 Reply

   Merhaba Eda Hanım,

   İzmir, İstanbul ve Ankara’da yaşıyor iseniz Fransız Kültür Merkezleri ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Çocuklar için oyun grupları, kurslar yer almakta. Eğer Fransız Kültür Merkezi bulunmayan bir şehirde iseniz Ankara Üniversitesi TÖMER dil merkezleri neredeyse her şehirde hizmet vermekte. Uzman kadrosu ve uygun fiyatlarıyla Fransızca eğitim de vermekteler.

   Buna ek olarak tavsiyem çocuğunuzu Fransızca müziklerle buluşturmanız, bu sayede çocuğunuz telaffuz ve sese aşina olacaktır. Fransızca çizgi filmler de bu konuda sizlere destek verebilir.

   Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>