MAKYAJ MALZEMELERİ

MAKYAJ MALZEMELERİ
User Rating: 0 (0 votes)

Çocukların keyifle yaptıkları yaramazlıklardan birisi de annelerinin makyaj malzemeleriyle oynamaktır.Hemen hepsinde amaç aynıdır, anneyi taklit etmek.

Çocuğunuz makyaj malzemelerinizle oynadığında endişeye kapılıp ona yasaklar mı koyuyorsunuz? Böyle bir durumda çocuğunuz yoksunluk duygusuna kapılıp muhtemelen ilk fırsatta tekrar makyaj malzemelerinize yönelecektir. Peki, çocuğunuzun yaramazlığına katılıp hem merakını gidermeye hem de beraber eğlenmeye ne dersiniz? Haydi, çocuklarımıza biraz makyaj yapalım! Korkmayın kozmetik malzemeleriyle değil!

Nasıl?
Yüz boyalarıyla! Çocukların kullanımına uygun yüz boyaları artık birçok oyuncakçı ve kırtasiyede bulunabiliyor.

Eğer makyaj sırasında kozmetik ürünlerden tamamen arınmış olan makyaj fırçalarınızı kullanırsanız çocuğunuz daha ciddi bir tatmin yaşayacaktır:)

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>