ÇOCUK SEVGİSİ

ÇOCUK SEVGİSİ
User Rating: 5 (1 votes)

Dünyanın en içten sevgisi değil midir çocuk sevgisi? Bu sevgililer gününde gelin çocuk sevgisinden bahsedelim!

14 Şubat sevgililer günü hazırlıkları dünyanın dört bir yanında başladığı gibi Filozof Çocuk’ta da başladı. Yüreğimizin sevgili çocuklar için attığı bir gerçek. Biz de çocuklara göstereceğimiz duyarlılığa dikkat çekebilmek ve bu esnada da UNICEF’e küçük de olsa destek olabilmek için bir sevgililer günü yarışması düzenledik.

14 Şubat 2013, saat 14:00’a kadar Twitter’da #cocuksevgisi hastag’i ile yazdığı tweet en çok RT alan kişiye UNICEF’ten şık ve kullanışlı bir çanta hediye ediyoruz. Haydi siz de bu sevgililer gününde bizimle birlikte çocuk sevginizi anlatın:)

www.twitter.com/filozof_cocuk

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

1 Comment

  1. Ezgi  /  19 Şubat 2013, 18:49 Reply

    Sevgili takipçiler,

    Yarışmamızı kazanan kişi “#cocuksevgisi o hareket edene kadar hiç uyumadan sabaha dek ellerin karnında beklemektir.” tweetiyle Figen Aypek oldu. Kendisini tebrik ederiz.

    Tüm katılımcılara ilgileri için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>