ÇOCUKLARDA MASTÜRBASYON

ÇOCUKLARDA MASTÜRBASYON
User Rating: 0 (0 votes)

Mastürbasyon anne baba tarafından bir hastalık yahut duygu durumu bozukluğu gibi algılanmamalıdır. Aksine mastürbasyon çocuğun cinsel gelişimine katkıda bulunur.

Çocuk tıpkı diğer organlarını keşfetmeye çalıştığı gibi cinsel organını da keşfetmeye çalışır. Vücudu üzerinde yaptığı bu keşifler sırasında cinsel bölgelerine dokunduğunda bir zevk duyduğunu keşfedip eylemini yinelemek isteyebilir. Eğer böyle bir durum karşısında anne baba çocuğa cezalar getirmeye başlarsa çocuk kendisini suçlu hissedebilir. Bu da ilerde çocuğun cinsellikten çekinmesine yahut eylemini daha şiddetli ve gizli biçimlerde tekrarlamasına yol açabilir.

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>