ÇÖPTEN SANAT ÇIKARTIN

ÇÖPTEN SANAT ÇIKARTIN
User Rating: 5 (1 votes)

Gabriel (7) ve Apolline’e(4) evlerindeki tuvalet kağıdı rulolarını biriktirmelerini söylemiştim. Merakla sordular, “Neden?” “Çünkü onlardan sanat eseri yapacağız!” Sözlerim onlara bir sihir gibi gelmişti!

Gabriel ve Apolline Fransız olduklarından orta çağ masallarına prenslere, prenseslere, şövalyelere büyük ilgi duyuyorlar. Ben de rulolardan onların bu motivasyonlarını destekleyecek bir şeyler yapalım istedim. Bir kraliyet ailesi!

Nasıl mı?
Önce ruloların üst kısımlarını birbirine yapıştırıp zikzak şekilde kestik. Bu kısım taç oldu. (Şövalye içinse oval bir şekil vermek gerekiyor.)
Ardından üzerini boyamaya başladık pastel boyayla. Hepsi bu!

Bakın ortaya neler çıktı?

Tüketim çağında yaşadığımız bir gerçek. Neredeyse hepimiz bundan şikayet ediyor ancak durmaksızın tüketmeye de devam ediyoruz! Çöpten sanat çıkartsak mesela, güzel olmaz mıydı?

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

3 Comments

 1. Irmak  /  16 Aralık 2011, 23:39 Reply

  Biz de yapalım evde!

 2. ayşenur  /  23 Kasım 2013, 14:56 Reply

  çok yaratıcı aslında rulolar ile gerçekten mucizeler ortaya çıkıyor sadece karakter değil hayvanlarıda deneyebiliriz, rulodan ahtapotlarda çok sevimli oluyor!

  • Ezgi  /  29 Ekim 2014, 23:29 Reply

   Beğenmenize çok sevindim =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>