DÜNYA MÜZİKLE DEĞİŞİR

DÜNYA MÜZİKLE DEĞİŞİR
User Rating: 5 (1 votes)

Dünyanın müzikle değişebileceğine inanıyor musunuz? Onlar inanıyor ve değiştiriyorlar!

Sokak müzisyenleriyle ilgili bir belgesel hazırlamak isteyen bir topluluktu önceleri “Playing For Change” sonra insanların hayatlarını değiştirmeye başladılar. Müzik eğitimiyle birlikte pozitif ve sosyal bir değişim gerçekleşebileceğine inanıyorlar çünkü!

Yerel sanatçılar tarafından yapılmış el yapımı müzik aletleriyle, küçük mahallelerde yaşayan,yoksulluk sınırında, düşük sosyal güvence ve yetersiz sağlık hizmetiyle büyüyen dezavantajlı çocukları müzikle buluşturuyorlar. Gana’da, Nepal’de, Güney Afrika’da, Mali’de her gün onlarca çocuk bu vakıf aracılığıyla kendilerini ifade etmeyi, düşüncelerini geliştirmeyi ve özgürleşmeyi keşfediyor.

“Kim olduğun, hayatta nereye gittiğin önemli değil bu hayatta, yanında kalan bir insan ihtiyacın olan”

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>