ERKEK ÇOCUK ODASI

ERKEK ÇOCUK ODASI
User Rating: 5 (1 votes)

Erkek çocukları için odaları yalnızca bir oda değil, aynı zamanda bir uzay gemisi, bir deniz altı, bir orta çağ şatosu, uzak doğu yahut vahşi batıdır! Sizin de mini mini kocaman bir oğlunuz varsa bir kaç oda dekorasyonu önerim olacak!

Cowboy Teması

Yerlerinde duramayan cowboylar erkek çocuklarının en büyük kahramanlarından olmuşlardır. Odanın içine oyuncak atlar yerleştirmekten bahsetmiyorum elbette, bir nevresim takımı ve duvar posteriyle işi tatlıya bağlayabilirsiniz.

Ortaçağ Şatosu

Yatağın üzerine gereceğiniz bir perdeyle bu etkiyi yaratabilirsiniz. Prens oğlunuz da şatosuna kavuşur. Uçağın orada ne işi var demeyin. Bu yeni ortaçağ!

Kızılderili Çadırı

Macera dolu bir başka figürse kızılderililerdir. Odanın ortasına kuracağınız minik bir çadırla çocuğunuza yeni bir oyun dünyası yaratabilirsiniz. Ya da biraz büyük çadır da olabilir:) İşte böyle!

Denizler Altında Yirmibin Fersah

Benim oğlum denizaltına meraklı diyorsanız, işte yaratıcı bir öneri! Duvarın yüksekçe bir kısmına kendi hazırlayacağınız 4-5 yuvarlak pencere şeklinde kağıt asın,içini deniz mavisine boyayın ve bir kaç da balık figürü yerleştirin:)

Denizin Üzerini Seven Çocuklar

Odayı birdebbire bir gemiye dönüştürebilirsiniz.

Vintage

Oğlumun bir tarzı var. Ağır başlıdır benim yavrum diyorsanız vintage önerilerim de mevcut.

Ranza

Ranza çocuk için nasıl bir maceradır. Yatağa ulaşmak için tırmanmak gerektiği fikri! Tek çocuk olmasına rağmen ranza alan o kadar çok aile tanıdım ki! İşte güzel 2 örnek de burada!

Razalar 2 kardeşin bir arada kaldığı odalarda çok iyi bir çözüm kesinlikle. Kızkardeşimle aynı odayı paylaştığım zamanlarda yataklarımız yanyana duruken hep odanın ne kadarı senin ne kadarı benim diye konuşur zaman zaman da ortaya bir ip çeker ve hatları belirlerdik:) Eğer yere uzun çizgiler halinde bir döşeme fikri aklımıza gelseydi kesin uygulardık:)

Dünya Dünya Söyle Bana

Favori odam bu oldu benim!

Yazıyı yazarken minik arkadaşlarımın odalarındaki detaylardan, onları nelerin mutlu ettiği fikirlerinden faydalanmaya çalıştım. Ancak dikkatinizi çekerim ki maksadım sizleri bir alışveriş çılgınlığına yöneltmek değil aksine bir nevresim, duvar kaşığı, el yapımı resimler, küçük bir afiş yahut duvar etiketleriyle çocuğunuza nasıl bir macera dünyası yaratabileceğinizi göstermektir. Umarım birilerinin işine yarar:)

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>