FİLOZOF ÇOCUK NEDİR?

Filozof Çocuk Nedir?

Çocuklara özel  birYouTube kanalından yayın yapan, düşünen, sorgulayan, araştıran çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bağımsız bir platformdur.

 

Çocuklar İçin Felsefe Nedir?

Çocukların dünyayı kavramaları ve dünyaya karşı kendi bakışlarını geliştirmelerine destek veren her türlü düşünce pratiğidir.

 

Filozof Çocuk Ne Değildir?

Çocuk psikolojisi platformu değildir. Çocuk sağlığı platformu değildir. Anaokulu etkinlikleri platformu değildir.

 

Filozof Çocuk’ta Neler Var?

Filozof Çocuk’ta önemli ve öncelikli olsalar da göz ardı edilen yahut hep sona bırakılan “çocuklar için insan hakları”, “cinsiyet ve cinsellik bilinci” ve “sanat” konularında ailelere yeni fikirler verebilecek özgün içerikler var. Filozof Çocuk’ta çocuğun düşünce gelişimine katkıda bulunan oyun, mekân ve yemek üzerine de yazılar bulabilirsiniz.

 

Filozof Çocuk’u Kim Hazırlıyor?

Filozof Çocuk’u, çocukta düşünce gelişimi ve çocuklar için felsefe konularında çalışmalar yapan Ezgi Çakmak hazırlıyor. Ezgi, bugüne kadar Türkiye, Fransa ve Belçika’daki çocuklar için sanat merkezlerinde eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev almış ve minik arkadaşlarıyla birlikte sanat, felsefe, bilim, kültür, yemek pişirme ve oyun atölyeleri düzenlemiştir.

Bu blogun yanı sıra YouTube kanalını takip ederek hemen siz de eğlenceye ortak olun!

İletişim: filozofcocukpr@gmail.com.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>