HEMEN, BURADA, BENİM!

HEMEN, BURADA, BENİM!
User Rating: 0 (0 votes)

Bir kimsenin çocuğu için en iyi dilekleri dilemesini anlarım elbette ancak çocuğunun en iyi, en başarılı, en güzel, en zeki… olmasını beklemesini anlayamam.

Hızlı, burada, benim fenomenleri kendinden hep daha fazlasını bekleyen, başarısızlığa tahammül edemeyen, hız tutkunu, hedonist ve mutsuz bireyler yetişmesine yol açıyor fikrimce.

İnsanın doğası gereği varlığını idame ettirmek istediği benim de tecrübe ettiğim bir şey, ancak pastadan kendine en büyük payı almaya çalışmak, diğerini rakip olarak görmek bu varlığını devam ettirme durumunu riske atmıyor mu? Düpedüz bir savaş ilanı değil mi dünyaya?

Bu fenomenleri bize kim dayatıyor, ipler kimin elinde?

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

1 Comment

  1. Anneyim  /  27 Şubat 2013, 19:23 Reply

    sanırım mutluluğun peşinden geliyor. een iyiside..en güzelide..başarının een büyüğüde. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>