HİKAYE ZARLARI

HİKAYE ZARLARI
User Rating: 0 (0 votes)

Çocuklarına her gün bir masal anlatan ailelerin en çok başvurdukları yollardan birisi de kendi hikayelerini kendilerinin yazmalarıdır. Ancak uyku zamanı günün yorgunluğuyla birlikte bu her defasında çok da kolay olmaz. İşte pratik bir çözüm!

Bir kaç adet ahşap küpün üzerine çocuğunuzun ilgisini çekebilecek ve masallarda işinize yarayabilecek öğelerin resimlerini çizin. Bunlar prensesler, prensesler, çiçekler, sihirli değnekler, elmalar, evler olabilir.

Sonra sırayla zarları atarak her gelen öğenin geçeceği bir hikaye parçası kurgulayın. Hikayenin nerede başlayıp nerede biteceğini kim bilebilir… Bu sayede çocuğunuzla size özel yepyeni hikayeleriniz olacak:)

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>