İNSANLARIN GEZEGENİ

İNSANLARIN GEZEGENİ
User Rating: 0 (0 votes)

Çocuklarınıza dünyayı tanıtma konusunda Human Planet sizler için harika bir görsel rehber olabilir!

Human Planet, BBC Kanalının çektiği ilk kapsamlı belgesel serilerinden birisi. İzleyicilerine, dünyanın tüm kıtalarının ulaşılması en güç noktalarında, henüz şehirleşmemiz en vahşi ve bakir coğrafyalarından manzaralar sunuyor. Biz, haberleri internetten okuyan, teknoloji ile tanışık şehirlilere oldukça yabancı gelecek görüntülere ev sahipliği yapıyor.

BBC ekibi dondurucu soğuk, kavurucu sıcak, ulaşılmaz yüksekliklere ve engin derinliklere meydan okuyarak zorlu doğa koşullarına rağmen dünyayı keşfetmeye duyulan merakla herkes için oldukça ilham verici olan bu belgesel serisinde 70’ten fazla hikayeye yer verdi.

Her bir belgeselde insanoğlunun doğaya karşı verdiği amansız mücadelenin izlerini sürecek ve yeryüzünde binlerce yıldır varlığımızı sürdürme konusunda bizlere kuvvet ve direnç veren varlığımızı biraz daha derinden hissedeceğinizi umuyorum.

Belgesellere http://www.bbc.co.uk/nature/humanplanetexplorer/  adresinden ulaşmak mümkün.

Belgeselleri İngilizce takip edemeyecek olsanız dahi endişeye kapılmamanızı ve izlemeye devam etmenizi tavsiye ederim. Zira görüntüler ve olay örgüsü öylesine zengin ki, herhangi bir dile gerek kalmaksızın insan bedeninin eşsiz dili size kendisini sunuyor.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>