İSTANBUL MODERN: MAKET ATÖLYESİ

İSTANBUL MODERN: MAKET ATÖLYESİ
User Rating: 0 (0 votes)

İstanbul Modern, The Museum of Modern Art MoMA / MoMA PS1 işbirliğiyle yürüttüğü YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı’na paralel olarak çocuklar ve aileleri için “Aile YAPıları” adlı bir eğitim etkinliği hazırladı. Mimarlara, İstanbul Modern’in dış mekanında yenilikçi bir anlayışla geçici bir yapı tasarlama imkanı sunan YAP: İstanbul Modern Programı’nın çerçevesinden hareketle hazırlanan Aile YAPıları eğitim etkinliği, mimarlık disiplinini sanatın farklı uygulama alanlarıyla buluşturuyor.

Aile YAPıları programında, 6-12 yaş grubu çocuklar aileleriyle birlikte İstanbul Modern’in dış alanı için dinlenme ve eğlenme amaçlı, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilecek, doğayla uyumlu, mekanlar tasarlıyor ve tasarımlarını karton ve renkli teller kullanarak maketlere taşıyorlar. Programda çocukların hayal dünyalarından çıkan fantastik, yaratıcı, sıradışı fikirler ailelerinin yardımlarıyla hazırlanan maketlerde gölgeliklere, oturma alanlarına dönüşüyor.

Etkinlik Tarihleri: 19 Ekim ve 2 Kasım saat 13.00’te yapılacaktır.

Bilgi ve rezervasyon için

veya 0212 334 73 41

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>