KAFAYI YORMA

KAFAYI YORMA
User Rating: 0 (0 votes)

Ne de olsa reklam panoları, televizyon programları, diziler bize hayatımızı nasıl yönlendirmemiz gerektiğini açıkça anlatıyorlar. Kafamızı fazla yormaya gerek yok.

Çarşamba akşamları ne yapacağımızı, cuma akşamları mutlaka dışarı çıkmamız gerektiğini, hangi semtlerde yaşamanın mübah olduğunu, insanlarla nasıl selamlaşacağımızı, bu mevsimde ne renk giyileceğini, hangi kokuyu süreceğimizi, birikimlerimizi nereye aktaracağımızı, maçlarda nasıl tezahürat edeceğimizi, hangi günler sevgilimizi hangi günler annemizi kutlayacağımızı,telefonumuzu ne zaman değiştireceğimizi, hangi kafeden kahve içeceğimizi, aklımıza gelen gelmeyen diğer tüm şeyleri…bize açıkça anlatıyorlar.

Geriye düşünecek fazla bir şey kalmıyor. Çocuklarımıza rengarenk allı pullu markaların isimlerini öğrettik mi, televizyon alışkanlığı kazandırdık mı bu iş tamamdır. Kafamızı yok yere yormayalım.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>