KÜÇÜK TATLI ZÜRAFA

KÜÇÜK TATLI ZÜRAFA
User Rating: 4.9 (2 votes)

Vizyona oldukça keyifli bir çocuk filmi girdi. İsmi Zarafa, küçük bir zürafanın hikayesini anlatıyor.Yaşlı bir adam onu çevreleyen çocuklara geçmişten gelen, ilginç bir hikaye anlatır: 10 yaşında bir çocuk olan Maki’nin en yakın arkadaşı ve annesini kaybetmiş bir zürafadır. Çöl prensi Hasan, Paşa tarafından Zürafayı Fransa’ya götürmekle görevlendirilmiştir. Fakat bu görevin yerine getirilmemesi için her şeyi yapmaya kararlı olan Maki, canı pahasına onları takip edip Zürafa’yı doğduğu topraklara geri götürmek için uğraşır. Onları Sudan’dan Paris’e götürecek olan bu uzun yolculuk İskenderiye, Marsilya ve Alp’lerden geçerek onları bambaşka maceralara sürükler.

zarafa (1)

 Bu keyifli filmin fragmanı ise şöyle,

KÜNYE

Yönetmen: Rémi Bezançon, Jean-Christophe Lie

Ülke: Fransa

Süre: 78 Dakika

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

2 Comments

  1. dağlarKızı  /  30 Ocak 2013, 08:17 Reply

    bu film kaç yaştan itibaren uygun acaba? 3 yaş için uygun olur mu dersiniz?

  2. Ezgi  /  30 Ocak 2013, 10:53 Reply

    Merhaba dağlarKızı,
    Bu sorunun net ve tek bir cevabı yok ancak 3 yaş çocuğunuzu sinemayla tanıştırmak için harika bir yaş! Ancak bu yaşta çocuklarımız konsantrasyonlarını henüz toplamaya başlıyorlar. Filmin sonuna kadar kesintisiz şekilde yerlerinde oturmalarını bekleyemeyiz. Yine de filmin 2 yarıdan oluştuğunu ve sinemada çocuğunuzu da izleme konusunda motive ve teşvik edecek diğer çocuklar olduğunu da düşündüğümüzde önümüze daha umut dolu bir tablo çıkıyor:) Denemeye değer değerim. Filmi izledikten sonra tecrübelerinizi ve yorumlarınızı da bekleriz.
    Şimdiden iyi eğlenceler, sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>