LE PETIT TRAIN

LE PETIT TRAIN
User Rating: 2.5 (9 votes)

Fransızca çocuk şarkısı, Le Petit Train. Küçük bir trenin hikayesini anlatıyor. Gelin beraber dinleyelim.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

5 Comments

 1. pelin uçar  /  24 Ocak 2013, 17:03 Reply

  burası bir harika ve tam benim paşama göre.. :))) teşekkürleer.

 2. Ezgi  /  25 Ocak 2013, 10:05 Reply

  Merhaba Pelin Hanım, Filozof Çocuk’a hoşgeldiniz :)

 3. mehlika  /  11 Kasım 2013, 20:48 Reply

  merhabalar; yuvada çocuklara öğreteceğim sözleri yazan şarkılar varmı acaba.teşekkürler :)

  • Ezgi  /  29 Ekim 2014, 23:36 Reply

   Merhaba sevgili Mehlika hanım,

   Uzun süredir bloguma girmiyordum maalesef, zannederim okuyan birisi olmadığını düşündüğümden… Şimdi yorumunuzu gördüm ve çok mutlu oldum… Geciken cevap için özür dilerim. Bana hangi temada ve hangi dilde şarkılar aradığınızı yazarsanız sizin için araştırabilirim zevkle. şimdi bir eposta da yazdım, umarım epostam size ulaşır.

   Sevgiler,
   Ezgi

 4. SANATSAL BİR GÜN…. | analikizlihayat  /  11 Mart 2014, 13:49 Reply

  […] http://filozofcocuk.com/le-petit-train/ isimli şarkı favorimiz. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>