MASKE

MASKE
User Rating: 4.9 (2 votes)

Canlıya duyulan sevginin ve saygının daha çocuk yaştan başlaması gerektiğine inanıyorum.

Bunun için de çocuklarla birlikte canlılarla ilgili aktiviteler yapmak iyi bir fikir olabilir. Mesela birlikte hayvan maskeleri yapabilirsiniz. İşte burada Gabriel ve Apolline ile birlikte yaptığımız zürafa maskeleri. Yaparken çok eğlendik ve bol bol da zürafaların ana vatanı Afrika hakkında konuştuk.

Afrika’da yaşayan çocukların çok şanslı olduklarını, çünkü bizim göremediğimiz canlıları gördüklerini düşündü Gabriel ve Apolline. Evet, Afrika şanslıydı, zengindi. Şanssız olan tüm kötü kalpliliğiyle biz kuzeylilerdik hep daha fazlasını isteyen, diğerini yok sayan, yakan yağmalayan. Çocuklar hariç!

Dünya doğu ve batı diye değil kuzey ve güney diye ikiye ayrılıyor ve biz güneyi yok sayıyoruz.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>