MUCİT KARINCA

MUCİT KARINCA
User Rating: 0 (0 votes)

Okuyucularımızdan 11 yaşındaki Alpercan bizlerle kendi yazdığı bir öyküyü paylaşmak istedi. Biz de severek öyküsünü yayınlıyoruz ve Sevgili Alpercan’a çok teşekkür ediyoruz.

O gün karıncalar toplantısı vardı. Aralarında kavga çıkmıştı. Cesur karınca şöyle dedi, “Ben bu icadın daha üstününü isterim mucit karınca!” Mucit karınca da şöyle dedi ” Her şeyden önce sabırlı olmayı öğrenmelisin.” Cesur karınca cevap verememiş ve kalkıp gitmişti. Başkan karınca da şöyle demişti “Mucit karınca sana atölye yaptırdım. Lütfen elinden geleni yap. Yoksa isyan çıkacak.” Mucit karınca da “Elimden geleni yapacağım.” dedi ve toplantı da sona erdi.

Mucit karınca atölyeye gitti. Akşama kadar uğraştı ama olmadı. 1 ay geçti ve başardı, artık isyan çıkmayacaktı. Başkana sundu. Başkan da ülkeye sundu. Cesur karınca çok utandı ve gidip özür diledi. Mucit karınca da dedi ki, “Arkadaşlar arasında küslük olmaz”.

Ve bu olaydan şu dersi çıkardılar. Her şeyden önce sabırlı olmalısın. İki arkadaş barıştılar ve ömürleri boyunca mutlu mutlu yaşadılar.

Alpercan Özer

11 yaş, İstanbul

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

2 Comments

  1. Ezgi  /  05 Şubat 2012, 23:13 Reply

    İçinde yaşadığımız sabırsızlıklar çağında Alpercar’ın sabır üzerine yazdığı öykü beni çok mutlu etti ve duygulandırdı. Ona bir sefer daha teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

  2. alpercan özer  /  06 Şubat 2012, 13:10 Reply

    tşekkürler daha çok öykü yazacağım bunları sizlerlede
    paylaşacağım

    sevgilerle alpercan özer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>