NASA’YLA TÜM UZAY EVİNİZE GELİYOR

NASA’YLA TÜM UZAY EVİNİZE GELİYOR
User Rating: 5 (1 votes)

Biz uzaya gidemiyorsak uzay bize gelsin. Yalnızca altında yaşadığımız atmosferle de değil hem. İnsanoğlunun uzanabildiği tüm uzak gezegenleri ve yıldızlarıyla da. Nasıl mı?

NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) çocukları uzayın derinliklerine davet ediyor.

http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/index.html adresinde oyunlarla birlikte çocuklara uzay tanıtılıyor. Bu site ile eğlenceli bir şekilde havacılık ve uzaya dair pek çok şey öğrenmek mümkün.

Bu site ile uzaydan dünyaya bakabilirsiniz

Yer şekillerini tanıyabilirsiniz

Sonsuzluk kavramını oyunlarınıza konu edebilirsiniz ve daha pek çok şey…

 

Eğer sitenin İngilizce olması takibinizi zorlaştıracaksa translate.google.com.tr adresine girdikten sonra sayfanın adresini kopyalayıp boşluğa yapıştırmanız ve “translate” butonuna basmanız yeterli olacak:)

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>