PERA MÜZESİ Atölye: Kağıt Kesme Sanatı

PERA MÜZESİ Atölye: Kağıt Kesme Sanatı
User Rating: 5 (1 votes)

Pera müzesinin Kasım ayı çocuk atölye programına göz atmaya ne dersiniz?

Okul Grupları

Pera Eğitim, Pera Müzesi’ndeki sergilere paralel, 2009 yılından bu yana, Temel Eğitim ve Orta Öğretim öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli eğitim programları düzenliyor. Ziyarete gelen gruplar bir buçuk saat süren etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, atölyede sergiye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Wycinanki: Geleneksel Polonya Kağıt Kesme Sana

Pera Eğitim, Polonya-Türkiye diplomatik ve kültürel ilişkilerin 600. yıldönümü kutlamaları kapsamında hazırlanan Polonya Sanatında Oryantalizm sergisine yönelik okul gruplarına özel 28 Ekim 2014 –16 Ocak 2015 tarihleri arasında “Wycinanki: Geleneksel Polonya Kağıt Kesme Sanatı” adlı atölye çalışmasını düzenliyor.

Sergi turu ardından öğrenciler atölye çalışmasında kağıt ve makas kullanarak simetrik desenlerin ortaya çıkışını deneyimleyecekler. Kağıdın çok katmanlı olarak katlanması ve kesilmesiyle çeşitli motifler ortaya çıkararak, tasarımlarını renklendirecekler.

Okul Grupları için Haftaiçi Eğitim Programı Saatleri:

Perşembe / Cuma
10:00 – 11:30
13:00 – 14:30

En az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.
Okul grupları ulaşımı kendileri sağlar.
Atölyeye yiyecek ve içecek ile gelinmemesi rica olunur.

Özel okulların atölye başına katılım bedeli: 15 TL
Devlet okulları için eğitim programları bedelsizdir.

Serbest Gruplar

Rehberli tur ve atölye çalışmalarına kontenjanlarının doluluğu nedeniyle katılamayan öğrenciler serbest grup halinde müzeyi gezebilirler. Gruplar en fazla 45 öğrenci ile müzeyi öğretmenleri eşliğinde ziyaret edebilir.

Rezervasyon için, ziyaret tarihi, öğrenci sayısı, öğretmen sayısı, ziyaret saati, yaş grubu ve öğretmen iletişim bilgileri gereklidir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
0212 334 99 00 (4)
egitim@peramuzesi.org.tr

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>