PERA MÜZESİ RÖLYEF ÇALIŞMASI

PERA MÜZESİ RÖLYEF ÇALIŞMASI
User Rating: 4.6 (2 votes)

Pera Eğitim, Pera Müzesi’ndeki sergilere paralel, 2009 yılından bu yana, Temel Eğitim ve Orta Öğretim öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli eğitim programları düzenliyor. Ziyarete gelen gruplar bir buçuk saat süren etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, atölyede sergiye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Rölyef Çalışması 

Pera Eğitim, 22 Ekim 2013 – 17 Ocak 2014 tarihleri arasında Yunan asıllı sanatçı Sophia Vari’nin sergisi kapsamında okul gruplarına yönelik atölye çalışması düzenliyor.

Atölyeye katılan çocuklar farklı bir malzemeyle rölyefler hazırlayacaklar.

Okul Grupları için Haftaiçi Eğitim Programı Saatleri: 

Perşembe / Cuma
10:00 – 11:30
13:00 – 14:30

En az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.
Okul grupları ulaşımı kendileri sağlar.
Atölyeye yiyecek ve içecek ile gelinmemesi rica olunur.

Özel okulların atölye başına katılım bedeli: 10 TL
Devlet okulları için eğitim programları bedelsizdir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
0212 334 99 00 (4)
egitim@peramuzesi.org.tr

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>