SAĞLIKLI BESLENME ÇANTASI

SAĞLIKLI BESLENME ÇANTASI
User Rating: 0 (0 votes)

Sağlıklı beslenme alışkanlığını çocuklukta kazanmak çok önemli. Evde çocuğunuzun ne yediğini kontrol edebiliyorsunuz, peki ya okulda? Bu konuda en büyük yardımcınız beslenme çantaları. 

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme için çocuğunuzun beslenme çantasında 4 besin grubundan da besinler bulunmalı.

Süt ve ürünleri grubu

Et-yumurta-kuru baklagiller grubu

Sebze ve meyve grubu

Ekmek ve tahıllar grubu

Ancak bu besin gruplarının yanı sıra çocuğunuzun evde olduğu kadar okuldaki sıvı tüketimine de dikkat etmeniz gerekli. Çocuğunuzun beslenme çantasında meyve suyu yahut sütün yanında mutlaka su bulundurun.

Çocuğunuzun beslenme alışkanlıklarını takip etmek için okul dönüşü beslenme çantasını kontrol edip hangi besinleri yediğini dikkatle inceleyin, bunları not edin. Böylelikle evde daha doğru besin takviyeleri yapabilirsiniz.

Sağlıklı bir beslenme için beslenme çantasının içindekiler kadar temizliği de çok önemli!

Beslenme çantaları her gün temizlenmelidir! Unutmayın!

 

Tags:
By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>