SEVGi GİBİ KATKISIZ, KİLYE

SEVGi GİBİ KATKISIZ, KİLYE
User Rating: 0 (0 votes)

Filozof Çocuk’ta insanları alışverişe sevkedecek hiç bir yazıya yer vermiyorum. Ancak ilk defa çocuklu ailelere özellikle tavsiye edeceğim muhteşem bir markayla tanıştım. Sizlere kendi çocuklarına gönül rahatlığıyla yedirmeyecekleri hiç bir şeyi rafa koymayan, saf, duru, narin ve güzel insanlar tarafından yaratılan tutkulu bir marka olan Kilye’den bahsedeceğim.

Kilye markasının güzelliğinin ardında “çocuk sevgisi” yer alıyor. Ellialtı çifti, çocuklarına bırakabilecekleri en saf, en duru şeyin toprak olabileceğini düşünerek Eceabat’ta bir bağ alırlar ve o bağda yalnızca kendi çocukları için değil, herkes için birbirinden güzel ürünler üretmeye başlarlar.

2010 yılında Eceabat’ta kurulan Kilye, iyi tarım uygulamaları sertifikalı tarlalarda mevsiminde yetişmiş ve organik ürünleri en sağlıklı ambalaj olan camda sunuyor. Ürünlerin içerisinde hiç bir kimyasla katkı maddesi olmadığından da ürünlerin açıldıktan sonra yakın zamanda tüketilmesi gerekiyor.

Kilye’nin eşsiz ürünleri arasında,

 • Sızma zeytin yağı
 • Sofralık zeytin çeşitleri
 • Zeytin ezmesi
 • Domates konservesi
 • Domates salçası
 • Pekmez
 • Tahin
 • Komposto çeşitleri
 • Reçeller
 • Marmelatlar
 • Susam
 • Kabuklu badem
 • Doğal zeytinyağlı sabun yer alıyor.

Bu kadar özellikli olmasına rağmen ürünlerin fiyatlarının marketlerdeki fabrikasyon herhangi bir ürünle eş olduğunu da eklemek isterim.

Günümüzde içimiz ferah yiyebileceğimiz neredeyse hiç bir şey yokken, Kilye’yle tanışmış olmak beni oldukça heyecanlandırdı. Oldukça leziz olan Kilye ürünlerine www.kilye.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerin nasıl üretildiğini merak ediyorsanız Çanakkale Eceabat’taki Bozokbağ ziyaretçilere her daim açık. Böylece yazıda ilk fotoğrafta yer alan badem ağacını da görebilirsiniz.

En yakın zamanda Bozokbağ’ı gezip Filozof Çocuk takipçileri için bolca fotoğraf çekmek, Ellialtı ailesiyle sizleri tanıştırmak ve Kilye’ye ilham veren biricik Bozok’u sizlere takdim etmek istiyorum.

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>