YARI YIL TATİLİNDE PERA MÜZESİNE!

YARI YIL TATİLİNDE PERA MÜZESİNE!
User Rating: 5 (1 votes)

Pera Eğitim, 29 Ocak – 10 Şubat 2013 tarihleri arasında Yarıyıl Tatili Eğitim Etkinlikleri düzenliyor.4 – 14 yaş grupları için hazırlanan programlarda çocuklar, Pera Müzesi’ndeki Nickolas Muray Bir Fotoğrafçının Portresi ve Çöl ve Deniz Arasında Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki sergilerini gezme fırsatı bulacak, 1920’lerde New York’taki en başarılı portre ve moda fotoğrafçısı olarak bilinen, Macar asıllı Amerikalı fotoğrafçı Nickolas Muray’ın ilginç fotoğraflarıyla, Çağdaş Arap Sanatı’ndan örnekleri izleyebilecekler.

Turun ardından sanatçı ve eğitmen Leyla Sakpınar eşliğinde, atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler gerçekleştirecekler.

Atölye başına katılım bedeli: 30 TL
PERAkart aile ile %50 indirimli!

Detaylı bilgi ve rezervasyon
0212 334 99 00 (4)
egitim@peramuzesi.org.tr

Nickolas Muray
Bir Fotoğrafçının Portresi
Göz Kamaştıran RenklerBu atölye çocuklar, doğada olmayan çarpıcı olan floresan renklerle palet üzerinde hazırlayacakları karışımları siyah fon kağıdı üzerinde kullanarak özgürce resimlerini gerçekleştirecekler.

4-6 yaş
5 Şubat Salı
11:00 – 13:00

Çamurdan Yüzler
Çocuklar, Nickolas Muray’ın portrelerinden yola çıkarak aynada yüzlerini inceleyerek kil ile kendi portrelerini yapacak ve boyayacaklar.

4-6 yaş
7 Şubat Perşembe
11:00 – 13:00

10 Şubat Pazar
12:20 – 14:20

Fotoğraftan Resme
Bu atölyede çocuklar bir başkasının fotoğrafının duvara yansımasından yola çıkarak, füzen, kurşun ve tükenmez kalem gibi çeşitli kalemlerle portre çizecekler.

7-14 yaş
6 Şubat Çarşamba
14:00 – 16:00

Kağıttan Moda
Kağıttan kız ya da erkek modellere çok renkli kağıtlarla ve kumaşlarla kıyafetler tasarlayıp giydirilecekler.

7-14 yaş
8 Şubat Cuma
14:00 – 16:00

Çöl ve Deniz ArasındaDeniz ve Gökyüzü
Deniz nerede biter, gökyüzü nerede başlar? Ufuk nedir? Denizin kaç rengi var? Deniz ve gökyüzü resimlerini inceledikten sonra çocuklar akrilik boya ile resimlerini oluşturacaklar.4-6 yaş
6 Şubat Çarşamba
11:00 – 13:00

Çölün Hayvanları
Çocuklar, çöldeki hayvanları tanıyarak yetiştikleri doğal yaşam alanlarıyla ilgili bilgi edindikten sonra oyuncak hayvanın özelliklerine göre yaşadıkları çevreyi kille şekillendirecekler.

4-6 yaş
8 Şubat Cuma
11:00 – 13:00

Suyun Üstündeki Resim: Ebru
Çocuklar, geleneksel ebru sanatıyla tanışarak, küçük dokunuşlarla boyaların su üzerindeki büyülü şekillerini kağıda aktaracaklar.

7-14 yaş
5 Şubat Salı
14:00 – 16:00

Kutudaki Hikaye
Diorama (üç boyutlu model) atölyesinde çocuklar, sergide yer alan resimlerin konularından esinlenerek ya da hatırladıkları bir hikayeden yola çıkarak küçük bir senaryo hazırlığının ardından, düşündükleri sahneyi, karton ve farklı malzemelerle bir kutu içerisinde canlandıracaklar.

7-14 yaş
7 Şubat Perşembe
14:00 – 16:00

10 Şubat Pazar
15:00 – 17:00

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>