YAZ BİTMEDEN

YAZ BİTMEDEN
User Rating: 0 (0 votes)

Yaz sıcaklarının sonuna gelirken çocuğunuzla son bir dondurma keyfi daha yaşayayım derseniz ve yolunuz İstanbul Bebek’e düşerse Migone’a uğramanızı tavsiye ederim.

Migone, Küçük Bebek Yokuşunun başlangıcında yer alan, katkısız ve oldukça leziz dondurmalar üreten butik bir pastane. Mevsimindeki organik meyveler ve katkısız maddelerle 30’a yakın çeşitte dondurma üretiyorlar. Dondurmaları buzdolaplarında hazır satılan paket dondurmalar kadar da soğuk ve sert değil. Bu bakımdan da çocuklu aileler için ideal bir seçim olabilir.

Migone’un beni en çok etkileyen tarafıysa diyabetik dondurma da üretiyor olmaları. Çocuk diyabeti maalesef yaygın görülen bir hastalık. Migone diyabet hastası çocukları ve büyükleri de lezzetinden mahrum bırakmamış. Bebek’e her gittiğimde yolumu Migone’dan geçiririm ve her defasında da sohbet edecek bir kaç ufaklık olur orada. Belki bir gün sizinle de karşılaşırız, kim bilir:)

 

Tags:
By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>