YİYORUM BÜYÜYORUM

YİYORUM BÜYÜYORUM
User Rating: 0 (0 votes)

Çocuklarla bir çok şey yapmayı seviyorum ancak bunların başında yemek geliyor sanırım. Çocuklar için leziz ve eğlenceli yemek tarifleri bulabildiğim, çok sevdiğim bir kitabım var “Yiyorum Büyüyorum”. Bu blogu tutmaya başladıktan bir kaç ay sonra Yiyorum Büyüyorum’un yazarı sevgili Zümrüt Özkan benimle irtibat kurdu ve küçük blogumu kendi sitesinde tanıtmak istediğinden bahsetti. Nasıl da sevindim anlatamam.

Bu hafta Yiyorum Büyüyorum ‘a konuk oldum. Bakın nelerden bahsettim?

http://www.yiyorumbuyuyorum.com/bir-bilenden-yazilari/filozof-cocuk/makale596.html

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>