YİYORUM BÜYÜYORUM’DAYIZ

YİYORUM BÜYÜYORUM’DAYIZ
User Rating: 0 (0 votes)

Çocuklar için dünya mutfakları atölyeleri düzenlediğim sıralarda sıralarda yerli ve yabancı pek çok çocuklar için yemek kitabı okudum, ama içlerinde en sevdiğim Zümrüt Özkan’ın kitabıydı. Aradan uzun zamanlar geçti, Zümrüt Hanım’ın sitesinde yemek tarifi verdim. Hem de şeker hamurundan kurabiye:)

Tarifi görmek isteyenler buyursunlar:)

www.yiyorumbuyuyorum.com

Herkese sevgiler,

 

 

 

By Ezgi
Merhaba! Ben Ezgi! Çocuklarda düşünce gelişimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Türkiye, Fransa ve Belçika’da sanat atölyeleri, çocuk gelişim merkezleri ve kültür vakıflarında asistan, eğitmen, danışman ve atölye lideri olarak görev aldım. 6 aydan 13 yaşa kadar olan çocuklarla oyun, sanat, bilim, kültür, felsefe ve yemek pişirme atölyeleri düzenledim. Ulusal ve uluslararası kültür, sanat, edebiyat ve sosyal bilimler dergilerinde yazarlık, çevirmenlik, redaktörlük ve editörlük görevlerinde bulundum. Şu anda profesyonel hayatımı reklamcı olarak sürdürüyorum. Çocuklarla ve büyüklerle yaptığım çalışmaları ise birbirine çok benzetiyorum çünkü ikisinde de adeta dünyayı yeni baştan yaratıyoruz! Bu blogda edindiğim tecrübeleri paylaşarak sizlere yeni fikirler vermeye çalışacağım. Yazdıklarımın bir çocuk gelişimcisi, pedagog,tıp uzmanı yahut anaokulu öğretmeninden ziyade bir çocuk felsefecisinin çocukta düşünce gelişime dair hayat ve oyun fikirleri olarak değerlendirilmesi daha doğru olur. Herhangi bir kimseye faydası olması dileğiyle, Sevgiler.

2 Comments

 1. yagizlahayat  /  05 Kasım 2012, 12:55 Reply

  Şeker hamuruyla oynamayı bende çok seviyorum. Ah bir de zararlı olmasalar :-(
  Bunlarda naçizane benim yaptıklarım. Kurabiye adam kalıbı ise bir türlü bulup alamadıklarımdan :-( http://www.facebook.com/media/set/?set=a.345410847491.156542.616317491&type=3
  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151217383167492.492390.616317491&type=3

  Çok zevkli bir uğraş değil mi :-)

 2. Ezgi  /  05 Kasım 2012, 15:55 Reply

  Evet çok haklısınız. Yapmayı ve saklaması keyifli ancak yenmesini kimse tavsiye edemez sanırım. Tasarımlarınız çok güzel gerçekten de:) Keyifle inceledim her birini… Ellerinize sağlık.

  Kesinlikle çok keyifli bir uğraş. Ben de çok seviyorum, beraber yaptığım çocuklar da çok eğleniyorlar:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>